O mnie

Kilka słów o mnie…

page2_pic1

Jestem magistrem rehabilitacji ruchowej. Od 15 lat zajmuję się terapią manualną, która jest „narzędziem” diagnostyczno-leczniczym w schorzeniach narządu ruchu.

Moja praca z pacjentem to indywidualne spotkania w gabinecie terapii manualnej (patrz :  Gdzie pracuję ). Zajmuję się pacjentami którzy mają problemy ortopedyczne, neurologiczne, pourazowe.

Zgłaszają się do mnie pacjenci z bólami pleców, kończyn, klatki piersiowej, brzucha i również bólami głowy. Pracuję z osobami po unieruchomieniach kończyn (gipsy, ortezy) i po przebytych operacjach.  Zajmuję się także pacjentami z problemami narządów wewnętrznych ( problemy wisceralne), które również maja wpływ na funkcjonowanie narządu ruchu.

Posiadam również tytuł  OMT (Ortopaedic Manipulative Therapy), międzynarodowa specjalizacjia w terapii manualnej. Poza tym uczestniczyłem w wielu kursach z osteopatii, terapii wisceralnej, terapii czaszkowo-krzyżowej, Kinematic Taping co pozwala mi spojrzeć na problem pacjenta wielopłaszczyznowo.

Od 6 lat organizuję szkolenia z terapii manualnej wg koncepcji Kaltenborna-Evjentha, które odbywają się w Toruniu, a także z KINEMATIC TAPING (patrz: SZKOLENIA). Od 10 lat jestem asystentem instruktora terapii manualnej wg tej właśnie metody. Współpracuję z innymi terapeutami w wielu miastach w Polsce . Jestem współautorem kursu dla początkujących terapeutów ( Terapia manualna w schorzeniach narządu ruchu) orqz instruktorem Kinematic Taping .

Gdzie pracuję

1

Przyjmuję w gabinecie terapii manualnej przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich 13, piętro 1 wejście A.

2
3

Instruktorzy

  • Emanuel Smoktunowicz
    Magister rehabilitacji ruchowej ( AWF Poznań 1999), terapeuta OMT (dyplom OMT 2009), asystent terapii manualnej wg Kaltenborna-Evjentha....